RSS   |  نسخه موبایل   |  درباره ما   |  تماس با ما   |  پیوندها  
 صفحه اول    سیاسی    اقتصادی    اجتماعی    ورزشی    فرهنگی_مذهبی    فناوری و اطلاعات    پزشکی    حوادث    بین الملل    دفاعی_نظامی  
پنجشنبه، 28 فروردین 1393 - 10:22   
   
 آخرین مطالب
  یک مرجع تقلید: ما نگفته‌ایم دریافت یارانه حرام است
  آتیلا پسیانی مغازه می‌زند!
  اعلام مهلت معرفی مشمولان خدمت سربازی
  جدیدترین قیمت تلویزیون در بازار+جدول
  فروش هوای پاک در چین!+تصاویر
  هیلاری کلینتون در فکر نامزدی انتخابات ریاست جمهوری 2016
  زایمان طبیعی رایگان می‌شود
  آخرین خبرها از هواپیمای ناپدید شده مالزی
  درگذشت یک بازیگر سینما و تلویزیون+عکس
  دردسر شناسنامه برای عروس 13 ساله
- اندازه متن: + -  کد خبر: 1427چهارشنبه، 11 دی 1392 - 19:41
هفت تیر کشی محمود کریمی!! و چند سوال ساده
مطالبه: درچند روز گذشته خبر تیراندازی مداح مشهور پایتخت در فضای مجازی غوغایی به پا کرد.
  

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " مطالبه "   خبر مورد نظر از این جهت قابل اهمیت بوده که این تیراندازی نه از طرف یک شخص معمولی بلکه توسط یک مداح مشهور و گران قیمت پایتخت صورت گرفته است.

با انتشار این خبر فضای مجازی مملو از اظهارنظرهای گوناگون شد.

هفت تیر کشی محمود کریمی!! و چند سوال سادهاز توهین ها و ناسزاهای بعضی کاربران که این روزها به جزیی جداناپذیر از رسانه های مجازی تبدیل شده است که بگذریم، برخی این تیراندازی را محکوم کرده و بعضی نیز آن را در دفاع از خود دانستند.

البته برخی از کاربران نیز در این بین سعی کردند جانب احتیاط را درنظر گرفته و تا روشن شدن موضوع ضمن خودداری از اظهارنظر شتاب زده از سایرین بخواهند تا روشن شدن تمامی جوانب آن از اظهارات شتابزده خودداری کنند.

بعضی رسانه ها نیز بنابر نوع گفتمان و دیدگاه های خود سعی کردند این موضوع را از زوایای گوناگون مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

در حالی که اصل موضوع در همهمه کاربران و تجزیه و تحلیل های رسانه ها گم شده بود ناگهان یکی از پایگاه های خبری کشور در مصاحبه ای با یکی از نزدیکان این مداح با نام بردن از وی-محمود کریمی- به بیان این حادثه پرداخت.

این سایت خبری تیراندازی مداح مشهور به سمت خودروی مورد نظر را در راستای دفاع از خود دانست و نوشته که کریمی پس از این که توسط چند ناشناس مورد تهدید قرار گرفت مجبور به تیراندازی به سمت مزاحمین خود و خانواده اش شد و در حقیقت در دفاع از خانواده اش دست به چنین اقدامی زد.

البته این پایگاه خبری در ادامه مطلب خود اشاره کرده بود که محمود کریمی از سوی نهادهای مربوطه دارای مجوز حمل سلاح است.

در پایان نیز این سایت اعلام می دارد که به دلیل اثرگذاری حاج محمود کریمی در سال‌های اخیر و جذب جوانان به فرهنگ اهل بیت (ع) و ترویج این فرهنگ از سوی وی ما شاهد عصبانیت ضدانقلاب از این مداح اهل بیت(ع) بوده که این موضوع موجب شده تا برخی درصدد تخریب وی برآیند.

این رسانه با بیان این که این خبر اولین بار از سوی سایت صهیونیستی بالاترین و یک سایت بدنام وابسته به آقازاده فتنه‌گر منتشر شده است از سناریویی از پیش طراحی شده سخن می گوید که برای تخریب چهره‌های هیئتی و مذهبی تلاش می کند.

با نگاهی بر دو روایت موجود که در رسانه های مختلف مطرح شد شایسته است هر چه سریع تر یا شخص محمود کریمی و یا دستگاه قضا وارد عمل شده و با بیان حقایق هم مردم را از نگرانی درآورند و هم فرصت را از فرصت طلبان و سوء استفاده کنندگان داخلی و خارجی بگیرند.

به بیان دیگر ورود هر چه سریع تر دستگاه قضا به موضوع می تواند علاوه بر تنویر افکار عمومی از ترویج برخی شایعات علیه مداحان و مرثیه سرایان مذهبی جلوگیری کرده و بیش از این اجازه تخریب به مخالفین و معاندین جمهوری اسلامی ندهد.

با نگاهی بر تلاش های محمود کریمی در حوزه مذهبی و اعتبار و شهرت وی در پایتخت و همچنین سایر نقاط کشور بدیهی است ضدانقلاب چشم دیدن چنین موفقیت هایی از بچه مذهبی ها را نداشته و با انواع و اقسام ترفندها سعی می کند یاران انقلاب را از صحنه حذف نمایند.

ضدانقلاب که این بار برنامه های خود را بر روی یک فرزند و برادر شهید هدف گذاری کرده است به خوبی می داند تا زمانی که باصطلاح بچه هیاتی ها در صحنه هستند جایی برای خودنمایی و فرصت طلبی آنان باقی نمی ماند بنابراین تمام تلاش های خود را معطوف به فرزندان مساجد می کنند تا با تخریب مسجدی ها بتواند به اهداف پلید خود دست یابند.

نگاهی بر شخصیت های مختلف کشور به خصوص استانداران و برخی افراد مشهور که این روزها برای محافظت از خود دارای مجوزهای حمل اسلحه هستند نشان می دهد که کریمی با توجه به شهرت، رزمندگی و البته  آگاهی اش از نحوه داشتن سلاح می تواند با دریافت مجوزهایی از حمل اسلحه برخوردار باشد.

قطعا شخصیتی همچون کریمی با توجه به سبقه روشنش نحوه استفاده از سلاح را به خوبی می داند بنابراین نباید در دام رسانه های بیگانه و مخالفین نظام افتاد و شایسته است کریمی که خود بهتر از هر کسی می داند در زمان وقوع حادثه چه گذشته است با حضور در صحنه زوایای تاریک آن را روشن کند زیرا تمام اخباری که در رسانه های مجازی منتشر شده تنها از یک منبع بوده و در حقیقت نمی توان به یک خبر بسیار کوتاه از یک منبع به درستی اعتماد کرد.

موضوع دیگری که مورد سئوال است این که خبر تیراندازی محمود کریمی به یک زن و مرد از کدام منبع به رسانه ها گزارش شده است؟

با نگاهی بر تمامی خبرهایی که این روزها درخصوص این موضوع نوشته شده است مشاهده می شود تاکنون نه محمود کریمی در مورد این رویداد سخنی به میان آورده و نه زن و شوهری که مورد اشاره برخی رسانه ها قرار گرفته اند در این مورد اظهارنظری کرده اند بنابراین قضیه کاملا مشکوک بوده و انتشار پیاپی آن توسط بعضی رسانه ها گمانه ها درخصوص جعلی بودن آن را بیشتر نمایان می سازد.

سئوال دیگر این که چه خبرنگاری در آن زمان در بزرگراه مورد نظر حضور داشته که سریعا خبر درگیری محمود کریمی و زن و شوهر مربوطه را به رسانه ها گزارش داده است؟

آیا حضور همزمان یک خبرنگار در صحنه ای غیرقابل پیش بینی و انعکاس سریع آن در رسانه موردنظر مشکوک نیست؟

در حقیقت همزمانی حضور یک خبرنگار با این اتفاق تنها می تواند بیانگر سناریویی از پیش تعیین شده برای تخریب وجهه محمود کریمی باشد.

به عبارت دیگر یا این که کسانی با طراحی یک سناریو قبلی و هماهنگی با یک خبرنگار سعی کردند با تهدید و ارعاب این مداح را در حالت تدافعی برای حفاظت از خانواده اش قرار دهند و از آن به نفع خود استفاده کنند یا این که این موضوع از پایه و اساس غلط بوده و به دلیل عدم وجود خبرنگار و انتشار آن توسط اشخاصی مجهول الهویه کذب محض است.

بنابراین حضور محمود کریمی در صحنه و بیان حقایق توسط وی و یا بررسی موضوع توسط دستگاه قضا و اطلاع رسانی سریع آن ضمن تنویر افکار عمومی به خصوص روشن شدن حقیقت برای حامیان و دوستداران این مداح ارزشمند می تواند موجب به عقب راندن ضدانقلاب و معاندین نظام جمهوری اسلامی در داخل و خارج شده و راه را برای سوء استفاده های بعدی آنان ببندد.

به هر حال؛ از هر منظر که بنگریم بهتر است دستگاه های مرتبط با موضوع هر چه سریع تر نسبت به تحقیقات لازم و اطلاع رسانی اقدام کنند و شایسته است تا اعلام نتایج قطعی توسط مسئولین، رسانه ها از دامن زدن به شایعات خودداری نمایند.

   
  

نظرات کاربران: 63 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 41)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
* نام:       چهارشنبه، 11 دی 1392 - 23:30
نظر: در فرزندو زن و والدین نتیجه این رفتارهاتون با یه مداح اهل بیت رو خواهید دید انشالله
 47       153 
* نام: محمد       یکشنبه، 15 دی 1392 - 09:58
پاسخ: آره تو راست میگی!!!
 2       2 
* نام: یحیی       پنجشنبه، 12 دی 1392 - 00:11
نظر: دروغی بیش نیست
 130       159 
* نام: امیر       پنجشنبه، 12 دی 1392 - 00:39
نظر: شما هام اسکول تشریف دارید اون منطقه بزرگراه دوربین داشته نگاه کنید متوجه میشید الکی هی پای استکبار آمریکارو وسط نکشید دروغ هم حدی داره بابا...!
 271       64 
* نام:       پنجشنبه، 12 دی 1392 - 10:55
پاسخ: اصن محمود واسه چیه که ترورش کنن.
 48       12 
* نام:       یکشنبه، 15 دی 1392 - 10:24
پاسخ: یه مداحه بزرگه
 0       2 
* نام: مهدی       پنجشنبه، 12 دی 1392 - 00:57
نظر: آدم خوبه ادب داشته باشه . این تحلیلی که در بالا اومده تحلیل بسیار جالب و درستیه . هنوز این خبر چند چونش معلوم نیست اصل قضیه کاملا آشکار نشده که چی بوده .مثل اینکه بعضیا بدشون نمیاد یه بچه ارزشی رو بد نام ببینن یا بد نام کنند همجین مثل اینکه دلشون خنک میشه ببینن یه بچه انقلابی یه خطایی ازش سر زده
 132       125 
* نام: رهگذر       پنجشنبه، 12 دی 1392 - 02:22
نظر: بسمه تعالی
مرگ بر سایت صهیونیستی بالاترین حرامیان بیشرف.
سلام. بزارید بهتون بگم چرا حاج محمود عزیز رو نشونه گرفتن. چون حاج محمود بنده خدا جزو مداح های حامی ولایته و از ولایت دفاع میکنه به خاطر همینم صهیونیستا و منافقا و ضدانقلابای حرومزاده باهاش دشمن شدن. لعنت خدا به دشمنان امام سید علی
 174       158 
* نام: بنده خدا       پنجشنبه، 12 دی 1392 - 06:14
پاسخ: نفس کار بد بود حالا شما چرا قربون صدقه فاعل کار میرید
 71       8 
* نام: مهنا       پنجشنبه، 12 دی 1392 - 09:51
پاسخ: کسایی که منفی میدن سگ های اسرائیل و امریکا هستن
که حاضر میشن خونوادشونم بفروشن به اونها

 14       73 
* نام:       پنجشنبه، 12 دی 1392 - 11:02
پاسخ: مرگ بر بالاترین حرامزاده و دم بریده های داخلیش از سایت های ع-ا و آ. و ... که برای کمرنگ کردن 9 دی که آبرویشان را پاره کرده حواشی درست میکنند.
 16       52 
* نام: امیر       پنجشنبه، 12 دی 1392 - 19:27
پاسخ: مهنا خانوم اگر باشین کمی هم شعور داشته باشین بد نیست میتونید خودتون رو سگ معرفی کنین ولی در مورد دیگران ؛اول خدا بعد هم خودشون؛شرمنده
 20       0 
* نام:       شنبه، 14 دی 1392 - 14:47
پاسخ: دوست عزیز شما مثل اینکه دلت از جای دیگه پر هست.
 3       0 
* نام: هدا       پنجشنبه، 12 دی 1392 - 09:47
نظر: فکر میکنم کریمی خیلی زودتر باید نسبت به این خبر واکنش نشون میداد و ارتکاب به این عملو رد یا تایید میکرد. خوبه که برای افکار هموطنانش ارزش قائل بشه و سریعاً این کارو انجام بده.
 31       3 
* نام: حیدر       پنجشنبه، 12 دی 1392 - 10:28
نظر: مرک بر اسرائیل بی شرف
 24       38 
* نام: علی شفیعی       پنجشنبه، 12 دی 1392 - 11:32
نظر: ,این چیزا همش دروغه میخواست حاج محمود رو خراب کنن عشق است حاج محمود کریمی
 9       27 
* نام: حامد       پنجشنبه، 12 دی 1392 - 11:48
نظر: بنظر من باید از خود محمود کریمی سوال بشه نه از اطرافیانش دوم اینکه وقتی مخالفین نظام سریعا موضع میگیرن و خبرپردازی میکنن بدون اینکه اصل ماجرا روشن بشه اونوقت ادم سلیم شک میکنه که شاید یه مخالفان از قبل منتظر همچین مسئله ای بودند.
ولی در کل اصل ماجرا قشنگ نیست اینکه یه نفر بتونه سلاح حمل کنه حق شلیک داشته باشه بدون اینکه جز نیروهای امنیتی کشور باشه
 24       5 
* نام: حمید       پنجشنبه، 12 دی 1392 - 16:44
نظر: باسلام ، خدمت شماعرض کنم افرادی که درجامعه مشهورومعروف هستند وبه قولی موردالگوی خوبی برای جوانان هستند ومدام ازرفتارائمه مداحی می کنند اگرهم افرادی مزاحم آنان شده بارفتارمناسب واسلامی می توانستند تمامی نقشه هارانقش برآب کنند واگرقرارباشد هرکس اجرای قانون کندکه کشوربه هرج ومرج کشیده می شودواینان می توانستندبافروتنی وکمی فروبردن خشم به اندازه عمرمداحیشان درس اخلاق وانسانیت بدهندمگررسول اعظم ص وامیرالمومنین ع ومالک اشترو....که مورداهانت درزمان خودشان قرارگرفتند می خواستند تلفانی کنند که اکنون نه دینی بود ونه اسلامی بود . پس این آقایان باید کمی به خودشان بیایند تاگفتارباکرداریکی شود.
 23       1 
* نام: حسام       شنبه، 14 دی 1392 - 14:42
نظر: اولین بار هم که اخبار راجع به صحبتهای زشت حدادیان منتشر شد. همه میگفتن دروغه. بعدش فیلمش منتشر شد...
 4       0 
* نام:       سه شنبه، 17 دی 1392 - 13:19
نظر: واقعا خجالت آوره!!مگه توی نظر من چی بود که منتشرش نکردین؟؟؟
 1       0 
* نام: حسن       چهارشنبه، 18 دی 1392 - 17:54
نظر: به نظر من باید دیدمان را وسیع تر کنیم. دشمن همیشه از معنویت و روحیه مذهبی مردم ترس داشته و شکست خورده است و یکی از ریشه های اعتقادات این مردم در ارادت به اهل بیت و سید الشهدا است.در کشور ما از زمان پیروزی انقلاب یا زمان جنگ که با رمز و توسل به سید الشهدا به همراه بوده و مردمو به جبهه می کشوند و یا حتی این سالای اخیر در فتنه 88 که به امام حسین جسارت شد و مردمو به صحنه کشوند و بساط فتنه جمع شد حتی همین چند سا اخیر که با تمام گرونی و مشکلات اقتصادی سفره روضه امام حسین ادامه داره و نقطه همگرایی برای جمع شدن و اتحاد بچه شیعه هاست معلوم میشه این اعتقاد سد راه دشمنه و اونا همه این نقطه رو هدف گرفتن که این ریشه رو بخشکونن حالا می خواد با بردن آبروی مداح و نوکر امام حسین بوده یا هر چیز دیگه باشه که تو جذب جوونا به هیئت موثر بوده به نظر من یه مداح هر چه قدر هم عزیز باشه در مقابل امام حسین کوچیکه یعنی همه ما کوچیکیم و باید دید که تو این قضیه نقطه هدف شخص حاج محمود نیست و عاشوراست که مورد حمله و بی احترامی قرار گرفته و با توجه به پراکندگی سریع و حجم شایعات ایجاد شده به نظر ان حقیر شبیه سناریو از پیش تعیین شده است
 2       1 
* نام:       شنبه، 21 دی 1392 - 14:48
نظر: با سلام و خسته نباشید به نظر نمی رسد رفتار یک فردی که ادعای حسینی بودن را دارد اینطور باید باشد ، مگر ما داستان امام حسن ع با آن فرد شامی را نخواند ه ایم که چگونه با منش و اخلاق کریمانه خود باعث هدایت آن فرد شد
 0       0 

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
 کد امنیتی:
 
 پربیننده ترین مطالب
 
 
 
صفحه نخست | درباره ما | تماس با ما | آرشیو | نسخه موبایل | نسخه تلکس |  پیوندها | RSS
  صفحه اول   |   سیاسی   |   اقتصادی   |   اجتماعی   |   ورزشی   |   فرهنگی   |   فناوری   |   پزشکی   |   حوادث   |   بین الملل  
کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری_تحلیلی " مطالبه " می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است .
info@motalebeh.com
طراحی و اجرا: گروه نرم افزاری فکا